Danske DK-Technologies viser en ny HD SD testsignal-generator til PT5300 HD SD VariTime Sync Generator. Den nye enhed laver testsignaler i alle de gængse HD og SD-formater, og der er fire udgange som man frit kan konfigurere til enten HD eller SD.
Sammen med Tri level sync board'et er PT5300 et effektivt synkroniseringsværktøj, og som testsignal-generator kan den desuden levere colorbars og signaler til monitor-line-up. Alle signaler inkluderer embedded lyd.
DK-Technologies viser også en LCD-farveanalysator med USB interface. Den leveres med Windows-baseret software så brugeren bl.a. kan gemme målingerne til referencebrug.
Serien af MSD audiometre har fået ny software som muliggør grafisk LEQ(m)-måling af loudness og har forbedret JellyFish-visning af surroundsound. Takket være en ny fjernbetjeningssoftware er det desuden blevet lettere at konfigurere instrumentet, samt at logge niveauer, fejl og alarmer.
Sidst, men ikke mindst kan man nu få Dolby E support og HD og SD de embedder moduler til serien af MSD metre.
|
|
Læs også -
 |